ZVĚD – Edukativní seriál pro děti

Client: Česká televize

01. Přehled

ZVĚD je edukativní seriál pro děti, který se snaží přiblížit dětem nejrůznější odborná bádání, poznání a vědecké objevy zábavnou formou. Prvotně byl seriál k dispozici na YouTube, ale později se částečně přesunul i na dětský kanál České televize – Déčko. Každá série seriálu se zaměřuje na jiné vědecké téma – první série studuje mozek, druhá evoluci a třetí se zaměřuje na vzduch. na seriál se můžete podívat na webu České televize

Vizuální identita

Vizuální identita pro televizní pořad je klíčová pro vytvoření jedinečného a zapamatovatelného dojmu. S pečlivě navrženými grafickými prvky dokážeme přesně vyjádřit styl, tón a obsah pořadu. Díky kvalitní vizuální identitě budete vynikat a přitahovat pozornost diváků.

Ilustrace

Ilustrace jsou mocným nástrojem pro vizuální komunikaci. Přinášejí originalitu, kreativitu a jedinečnost do vašich projektů. Ilustrace dokážou vytvořit silné emoční propojení s vaším publikem a pomáhají vystavit vaši značku a příběh do popředí.

02. Výzva

Hlavní výzvou bylo vytvořit vizuální identitu a ilustrace, které by byly přitažlivé pro děti a zároveň by věrně reprezentovaly různé vědecké koncepty a objevy. Cílem bylo vytvořit design, který by děti oslovil a podpořil jejich zájem o vědu.

03. Proces

Proces začal tvorbou konceptuálních návrhů pro vizuální identitu a ilustrace. V kreativním procesu jsem použil AI pro tvorbu velkého množství ilustrací, které byly poté použity v různých dílech seriálu.

03. Výsledek

Konečným produktem byla sada ilustrací a vizuální identita, které byly použity v celé řadě ZVED. Designy byly velmi dobře přijaty a úspěšně pomohly představit složité vědecké koncepty a objevy zábavnou a srozumitelnou formou pro děti. Tento projekt mi dal možnost spojit své dovednosti v designu a ilustraci s použitím AI, což vedlo k vytvoření jedinečného a vizuálně atraktivního výsledku.

Filip pro nás zajišťuje celý vizuál dětského pořadu Zvěd, který se vysílá na ČT:D. Kromě toho nám vytvořil znělku pro pořad o vědě Česká věda. Spolupráce s ním byla vždycky skvělá. Přichází s dobrými nápady a vše funguje velmi rychle. Cením si jeho specifického stylu a jeho nadhledu. Jsem ráda, že s ním můžeme spolupracovat. Pokud hledáte někoho, kdo pro vás najde citlivé a elegantní řešení, je to právě on.

Amálie Kovářová režisérka