Duševní zdraví dětí a mládeže

Client: Národní ústav duševního zdraví, Unicef, Who

01. Přehled

Projekt DZDA se zaměřuje na podporu duševního zdraví dětí, rodičů a učitelů ovlivněných válkou na Ukrajině. Cílem bylo vytvořit komplexní vizuální identitu a další materiály, které by komunikovaly s širokou cílovou skupinou – dětmi ve věku 10 – 14 let, učiteli a rodiči – a byly snadno použitelné pro celý tým projektu.

Marketingová kampaň

Marketingová kampaň je klíčovým nástrojem pro dosažení vašich obchodních cílů. Pomáhá vám oslovit správnou cílovou skupinu, budovat povědomí o vaší značce a generovat zájem a konverze.

Ilustrace

Ilustrace jsou mocným nástrojem pro vizuální komunikaci. Přinášejí originalitu, kreativitu a jedinečnost do vašich projektů. Ilustrace dokážou vytvořit silné emoční propojení s vaším publikem a pomáhají vystavit vaši značku a příběh do popředí.

02. Výzva

Hlavní výzvou bylo navrhnout vizuální identitu, která by byla atraktivní pro různé věkové skupiny a zároveň by zůstala srozumitelná a jednoduchá na použití. Další výzvou bylo vytvoření atraktivních a zaujímavých materiálů pro děti a učitele, které by pomáhaly udržet pozornost během celodenních školení.

03. Úkol

První částí mého úkolu bylo vytvoření vizuální identity projektu, která by byla atraktivní pro všechny tyto skupiny. Tento designový proces zahrnoval přípravu loga, barevné schéma a typografii, které byly navrženy tak, aby byly srozumitelné a snadno použitelné pro celý tým projektu.

Dalším krokem bylo navržení a vytvoření webových stránek projektu. Web byl navržen tak, aby byl snadno navigovatelný a atraktivní pro uživatele všech věkových skupin. Navrhli jsme také řadu bannerů a reklam pro online a offline propagaci projektu.

Hlavní částí mé práce pro projekt DZDA bylo vytvoření designu prezentací, tištěných materiálů a velkého množství ilustrací. Cílem bylo vytvořit materiály, které by byly zajímavé a udržovaly pozornost při celodenních školeních. Pro tištěné materiály určené pro děti jsme se inspirovali komiksovým stylem, aby byly atraktivní a přitahovaly pozornost mladých čtenářů.

Celkově vzato, práce na tomto projektu byla velmi náročná, ale také nesmírně naplňující. Bylo to významné úsilí o podporu dětí a mládeže v České republice, které byly ovlivněny válkou na Ukrajině, a jsem hrdý, že jsem mohl být součástí tohoto důležitého projektu.